uludağ cam balkon bursa
Bursa cam balkon sistemleri

Neden Cam Balkon?

Neden Cam Balkon sorusuna cevap verebilmek için önce sabit PVC ve Katlanır Cam Balkon Sistemi arasındaki farkı anlamak gerekli. Aşağıda 2 sistemin karşılaştırmalı olarak özelliklerini bulabilirsiniz.

Plastik Doğrama Sistemi

Manzara Kaybı:
 Plastik kapamada arada profiller olduğundan görüntü kaybı %40’lara ulaşır.

Temizlik: 
Plastik balkon kapatmalarda camların hep beraber açılma şansı olmadığından mutlaka dışarı sarkılarak temizlenmesi gerekiyor buda kullanıcılarına oldukça zor gelir.

İmar mevzuatına aykırılığı: 
Görüntü kirliliği yaptığından imar mevzuatına aykırıdır. Şikayet edildiği takdirde sökülmek durumundadır.


Isı Yalıtım: 
Plastik doğrama ısı yalıtım bakımından %90 etki sağlar. Fakat mekan  balkonluktan çıkıp kiler, küçük oda, veya sera etkisi yaratır.

Sağlık Açısından: Plastik doğrama kullanılan plastik malzemelerinin geneli kırık malzemeden ( geri dönüşümlü plastik ) olduğundan büyük oranda kanserojen madde içerir ve güneş de fazla kızdığı zamanda içerisine plastik kokusu verdiğinden oturulmaz hale getirebilir.
  Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Manzara Kaybı:
 Cam balkon kapamada arada herhangi bir profil kayıt olmadığından hiç bir şekilde görüntü  kaybı oluşturmamaktadır.

Temizlik: Cam balkon sistemlerinde cam kanatları içeri doğru ardı ardına katlanarak açıldığından dolayı  dışarı sarkmadan oturduğunuz yerden kolaylıkla temizleme imkanı sunar.

İmar Mevzuatına Aykırılığı: Cam balkon kapama görüntü kirliliği yapmadığından ve binanın dış yapısını  bozmadığından imar mevzuatına aykırı değildir. Bu sistemlerin uygulanması yerel yönetimlerin tasarrufundadır.

Isı Yalıtım: Cam balkon sistemleri ısı yalıtım bakımından %10 plastik doğramaya oranla soğuk olur.

Sağlık Açısından: Cam balkon sistemleri 1. kalite alüminyum ve geneli camdan kaplı olduğundan dolayı herhangi  bir sağlık sorununu tehdit etmemektedir. Aksine sistem tamamen açılıp kapandığından dolayı ve güneş enerjisini  süzerek içeri aldığından sağlık açısından artılar katmaktadır.

Diğer Makaleler

 • Cam Balkon Sistemleri

  Cam Balkon Sistemimiz katlanır özelliğe sahip,çift rulmanlı ve çift kanallı bir sistemdir.Sistemde kullanılan camlar 8 mm kalınlığında ve temperlidir.Ürünümüz birbirinden bağımsız 8 adet rulmanla çalışır ve ayrı alüminyum kanallarda yürür.Bu özellik camların kolay kullanabilirliğinde ciddi önem taşır. Sistemimizde kullanılan plastik aksesuarlar 1.sınıf olup 5 yıl firmamızın garantisi altındadır.Cam Balkon sistemlerinin tamamı ana malzemeye...Devamı
 • Neden Cam Balkon?

  Neden Cam Balkon sorusuna cevap verebilmek için önce sabit PVC ve Katlanır Cam Balkon Sistemi arasındaki farkı anlamak gerekli. Aşağıda 2 sistemin karşılaştırmalı olarak özelliklerini bulabilirsiniz. Plastik Doğrama SistemiManzara Kaybı: Plastik kapamada arada profiller olduğundan görüntü kaybı %40’lara ulaşır.Temizlik: Plastik balkon kapatmalarda camların hep beraber açılma şansı olmadığından mutlaka dışarı sarkılarak temizlenmesi...Devamı

Foto Galeri / Galeriye Git

Bize Ulaşın

 • Adres:
  Selamet Mah Kaymak Sok No:48 Osmangazi BURSA
 • Telefon:
  0 224 252 71 41
 • E-Posta:
  info@uludagcambalkon.com
Copyright (c) 2013 uludagcambalkon.com, Her hakkı saklıdır.